Bedava Mirc Sohbet

Bedava Mirc Sohbet

ircdeyiz     22-09-18     Genel     Bedava Mirc Sohbet     371 Defa Okundu

Bedava Mirc Sohbet

Türkiyenin Mirc Sohbet Odaları

İnternet, bilgisayar, cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar vs çağımızın en önemli ve artık en çok kullanılan teknolojik aletleri haline geldi. Tüm bunların en önemlisi ise İnternet. Çünkü eğer internet varsa diğer araçlarda daha aktif kullanılır hale geliyor. Daha önceleri ağırlıklı gençlerin elinde veya iş dünyasında kullanılan akıllı telefonlar, tabletler, taşınabilir bilgisayarlar şuan etrafımıza baktığımızda 2 yaşındaki çocuktan tutunda 70 yaşındaki dedeye kadar kullanılmakta.
Her geçen gün kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte sohbet siteleri kullanıcıları da artmakta. Sohbet sitelerine giren kullanıcı sayısının artmasında en büyük sebep bedava mirc, bedava chat, bedava sohbet imkanı sunuluyor olması. Bunun yanı sıra kolay bağlanılabiliyor olmamızda etken tabi. Sohbet sitelerinin kolay kullanım alanı da Mirc kullanıyor olmaktır. Mirc kullanmanın ne gibi ayrıcalıkları vardır diye soracak olursanız;
Bugün mirc üzerinden sohbet sitelerine giriş sağlayabiliyor ve radyo dinleyip keyifli bir şekilde oyunlar oynayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra harfler üzerinde oynama yaparak renkli , büyük, küçük, kalın, italik şekilde yazınınızı yazabilir ruh halinizi yansıtan emojileri kullanabilirsiniz. Bunun bize ne gibi bir faydası var derseniz karşıdaki kişi sizi görmediği için bu emojilerle ifadelerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Bunun dışında birçok komutu mirc üzerinde komut yazmadan sağ tıklayarak görebilirsiniz. Bunlara örnek olarak özel konuşma, kanaldan nick atma, voice verme, op ekleme, kişilere uyarı verme, kanalda banlama veya verilen yetkiyi geri alma işlemleridir.
Kullanıcılar arasında iletişimi kolaylaştırmak için programlanan Mirc programı bugün belki modası geçmiş gibi görünse de teknolojiye olan uyumu, kolay kullanılabilir olması ve 1990 lardan beri varlığını sürdürebilmesi açısından en cok tercih edilen programlardır. Neredeyse iş yerleri dışında kullanılan birçok bilgisayarın masaüstünde görmek mümkündür. Ve yine söylemek gerekirse bedava olması daha da cazip kılmaktadır.
Bilgisayarınıza Mirc programını kurmakta oldukça kolay. Bilgisayarımıza mirc programını indirdikten sonra karşımıza çıkacak exe dosyasını açıp alt+ E yaparak masaüstüne attığımız mirc programını İleri İleri Kur diyerek kolayca kurabilirsiniz. Kuruluş işlemi sona erdikten sonra masaüstünde oluşan Mirc kısayolunu cift tıklayarak programa girebilir ve nickinizi belirledikten sonra sohbete başlayabilirsiniz.
İyi sohbetler dileriz.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?ircdeyiz.net, istiraki olup tum haklari saklidir.